Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Przedszkole w Domiechowicach

Projekt Edukacyjny

Utworzono dnia 29.10.2018
Projekty edukacyjne realizowane w oparciu o środki z WFOŚiGW w Łodzi w Gminnym Przedszkolu w Domiechowicach
Dnia 10-09-2018r. Gmina Bełchatów podpisała umowę o dofinansowanie w formie dotacji  z WFOŚiGW w Łodzi  w oparciu o środki pochodzące z Programu Edukacji Ekologicznej na realizację zadania pn. „Bo bez wody nie ma życia, więc szanujmy ją już dzisiaj” realizowany w Gminnym Przedszkolu w Domiechowicach na kwotę 26.158,00zł. (tj. 90% kosztów całkowitych). Koszt całkowity projektu wyniesie 29.065,00zł.
Opis projektu:
Pomoce dydaktyczne planowane do zakupienia w ramach realizacji Projektu:
Model obiegu wody w przyrodzie, zestaw do filtrowania wody w przyrodzie, historyjka obrazkowa ,,Oszczędzamy wodę”.
Planowane wycieczki i warsztaty/zajęcia terenowe:
Tajemnice rzeki Pilicy
Celem wycieczki jest zapoznanie dzieci z różnymi gatunkami roślin i zwierząt zamieszkujących rzekę Pilicę, przedstawienie skarbów wydobytych z rzeki Pilicy, przedstawienie dzieciom rezerwatu przyrody „Niebieskie źródła”, którego główną atrakcją jest niebieska woda wydobywająca się z głębi ziemi, która w zależności od pogody zmienia barwę. Dzieci dzięki tej wycieczce będą miały bezpośredni kontakt z przyrodą, jej pięknem co wzbudzi u nich wrażliwość na dbałość o naturę, a przede wszystkim o zbiorniki wodne.
Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi
Wycieczka ma służyć poszerzeniu wiedzy ekologicznej dzieci. Celem będzie udział dzieci w zajęciach na których dowiedzą się czym jest woda, jakie są jej właściwości, jakie substancje zanieczyszczają wodę oraz jak trzeba o nią dbać. Dzieci będą mogły przy pomocy opiekunów samodzielnie skonstruować filtr wody, a następnie ją oczyścić. Poprzez udział w tej wycieczce dzieci zrozumieją potrzebę dbania o czystość wody.
Ogród Zoologiczny w Łodzi – Akwarium i terrarium
Wycieczka ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci. Jej celem  edukacyjnym będzie ukazanie dzieciom wody jako środowiska życia wielu organizmów- zarówno zwierząt jak i roślin. Dla Przedszkolaków ta wycieczka będzie najbardziej obrazowym przedstawienie ogromnej roli wody dla zwierząt przez poznanie wielozmysłowe. Dzieci będą miały okazję zobaczyć jaka jest różnorodność gatunków roślin i zwierząt w różnych miejscach świata.
Planowane warsztaty/zajęcia stacjonarne:
,,Ochrona wody” zajęcia prowadzone przez firmę Świat Przygód z Łodzi:
Warsztaty będą dotyczyły przedstawienia dzieciom czym jest woda, obiegu wody w przyrodzie, zwrócą uwagę na deficyty wody na świecie. W ramach warsztatów dzieci będą miały okazję w sposób praktyczny wykonać  różne doświadczenia z wodą. Przedszkolaki dowiedzą się także w jaki sposób należy oszczędzać wodę, dbać o nią oraz jakie zagrożenia niosą za sobą zanieczyszczenia ekosystemów wodnych.
Planowane Konkursy:
,, Z wodą  w tle”
Konkurs fotograficzny polegający na fotografowaniu siebie w okolicy różnych zbiorników wodnych skierowany do przedszkolaków i ich rodziców.
,,Wędrująca kropla wody”
Konkurs plastyczny polegający na wykonaniu plakatu, planszy lub makiety przedstawiający obieg wody w przyrodzie przeznaczony dla dzieci i rodziców.
"Powietrze w mojej okolicy"
Konkurs fotograficzny polegający na upowszechnianiu wiedzy o przyrodzie  i  zmianach  w niej zachodzących, propagowanie idei dbałości o środowisko naturalne, zwrócenie uwagi   na   jakość powietrza w naszym otoczeniu, występowanie smogu, promocja młodych talentów.
"Człowiek i środowisko"
Konkurs wiedzy, którego finał będzie przebiegał w formie zabawy opartej na teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Konkurs będzie sprawdzał ogólną wiedzę ekologiczną z naciskiem na zanieczyszczenia powietrza i sposobach zapobiegania im, a także wpływie zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzi.
Artykuły biurowe, papiernicze i eksploatacyjne:
Kredki ołówkowe trójkątne, zestaw 144 szt., papier wizytówkowy, toner kolorowy i czarny, kolorowe brystole, folia bąbelkowa.
Okres realizacji:  od stycznia 2019r.  do czerwca 2019r.

Zegar

Pogoda

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 28

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 29

W poprzednim miesiącu: 207

Wszystkich: 10771