Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Przedszkole w Domiechowicach

O nas

Gminne Przedszkole w Domiechowicach powstało w 2006r. Początkowo funkcjonował jeden Oddział Przedszkola mieszczący się w Szkole Podstawowej w Domiechowicach. Z biegiem czasu zostały jednak otworzone kolejne Oddziały.

 • 2008 r. powstały Oddziały mieszczące się w Szkołach podstawowych w Kurnosie Drugim oraz w Łękawie.
 • 2010 r. Oddział ze Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim został przeniesiony do budynku Gminnego Centrum Kultury w Kurnosie Drugim
 • 2012 r. Oddział Naszego przedszkola z Domiechowic został przeniesiony do Niedyszyny.
 • 2013 r. w Kurnosie Drugim została utworzona grupa przedszkolna z funduszy pozyskanych z Unii Europejskiej.
 • 2014 r. ponowne otwarcie Oddziału w Szkole Podstawowej w Domiechowicach.
 • 2017 r. Utworzenie nowego Oddziału przy Szkole Podstawowej w Janowie z funduszy pozyskanych z Unii Europejskiej.

​​W chwili obecnej Nasze Przedszkole posiada pięć Oddziałów:

 • Oddział w Niedyszynie - dwie grupy przedszkolne,
 • Oddział w Kurnosie Drugim - dwie grupy przedszkolne
 • Oddział w Domiechowicach - jedna grupa przedszkolna
 • Oddział w Łękawie - jedna grupa przedszkolna.
 • Oddział w Janowie - jedna grupa przedszkolna.

Pracujemy w godzinach od 6.00 – do 16.00, przez 11 miesięcy w roku we wszystkie dni powszednie z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Przyjmujemy dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W przedszkolach znajduje się własna kuchnia,  w której przygotowujemy posiłki uwzględniając indywidualne potrzeby każdego dziecka.

     Zapewniamy dzieciom trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek. Wnętrza przedszkola zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i wspomaganiu kreatywności dzieci. Sale są wysokie, przestronne i jasne, a bajkowe motywy i odpowiednie kolory na ścianach rozwijają wyobraźnię najmłodszych. Bezpośrednio z salami graniczą łazienki, w których każde dziecko ma swoje miejsce na kubeczek, szczoteczkę i pastę do zębów.

             W naszym przedszkolu zatrudniamy wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli, którzy dbają nie tylko o bezpieczeństwo dzieci, lecz także o ciepłą i przyjazną atmosferę, pełną szacunku i zrozumienia dla drugiej osoby. Zależy nam, aby nasz zespół był złożony wyłącznie z życzliwych i cierpliwych wychowawców, którzy będą nieustannie motywować swoich wychowanków do poznawania świata oraz stworzą im warunki do rozwoju intelektualnego, społecznego i fizycznego. Zadania, które stawiamy dzieciom dostosowane są do ich wieku, indywidualnych potrzeb  i zainteresowań, a dzięki wykorzystaniu najnowszych metod, nauczanie  i wychowanie odbywa się na najwyższym poziomie.

                 Wieloletnie doświadczenie wychowawców, zaangażowanie, jak również chęć stałego podnoszenia swoich umiejętności przekładają się na doskonałe efekty pracy dydaktyczno – wychowawczej. Nasza kadra składa się z wychowawców i nauczycieli, którzy posiadają dyplomy wyższych uczelni i posiadają kwalifikacje zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, a także – co stanowi istotę pracy wychowawczej – pasję i serdeczny stosunek do dzieci.

Zegar

Pogoda

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny